Naše pivo

Všechny druhy našeho piva jsou vyráběny metodou spodního kvašení. Pivo není filtrované ani pasterizované, do sudů a lahví se plní ve své přirozené podobě, obsahuje tedy stopové množství kvasinek a mikročástic sladu a chmele. Slad plzeňského typu nakupujeme ze sladovny Bernard, ostatní druhy sladů a pražený ječmen od menších českých sladoven. Český chmel pochází výhradně z žatecké chmelařské oblasti a živé kvasinky dodává pivovar Bernard. Voda k výrobě piva je odebírána z místního vodovodního řadu.

Ve stálé nabídce máme Světlý ležák 11°, k němu střídavě vaříme jantarový Vídeňský ležák 12° nebo polotmavý Bavorský ležák 12°. V zimní sezoně doplňujeme sortiment o silné pivo Tmavý ležák 13°.

Obaly

Standardně je pivo plněno do sudů KEG o objemu 30 a 50 litrů, na přání zákazníků je možné plnit sudy i menších objemů (20, 15 nebo 10 l), které si sami donesou. Samozřejmostí je i umytí a sanitace donesených sudů. K čepování piva ze všech uvedených velikostí sudů se používá naražeč typu FLACH (plochý, žehlička).

Láhve

Všechny druhy piva z aktuální nabídky se plní do 1,5 l PET lahví, příležitostně také do stylových skleněných lahví s patentním uzávěrem o objemu 0,75 l a skleněných láhví s korunkovým uzávěrem o objemu 0,33 l.

Láhve s patentním uzávěrem nabízíme také v dárkovém balení (vánoční edice, firemní akce apod.) v praktické kartonové krabici.

Aktuální nabídka

Pivo

Výčep

Láhve / sudy

Světlý ležák 11°

Vídeňský ležák 12°

Bavorský ležák 12°

Tmavý ležák 13°